Piękna, promienna cera to zasługa nie tylko zdrowego trybu życia, pielęgnacji, ale także makijażu dobrymi produktami, dobranymi do konkretnej cery. Jakie kosmetyki do makijażu są niezbędne, by wykonać codzienny, delikatny i stosowny do pracy makijaż?

Baza i podkład do twarzy

Pierwszym krokiem jest nałożenie kremu na czystą skórę. Jeśli już się wchłonie, można zastosować bazę. Nie jest to konieczny krok w makijażu,. jednakże ten kosmetyk sprawi, że efekt będzie trwały. Bazy mają różne właściwości. Niekiedy służą zahamowaniu wydzielania sebum lub napięciu skóry, jeżeli baza jest przeznaczona dla osób w wieku dojrzałym.

Po nałożeniu bazy przychodzi czas na podkład. To zasadnicza część makijażu. Nakłada się go odrobinę, w taki sposób, by wyrównać koloryt cery i by była ona gładka i promienna. Należy unikać nakładania dużej ilości podkładu.

Korektor – wielozadaniowy kosmetyk do makijażu

Korektor służy zarówno ukryciu niedoskonałości cery, takich jak wypryski, przebarwienia czy drobne blizny, ale także można nim zatuszować drobne zmarszczki pod oczami. Są także specjalne korektory służące rozświetlenie okolicy oka.

Korektor nakłada się bezpośrednio na niedoskonałości i wklepuje, aż całość ujednolici się zupełnie z podkładem. Pod oczami także najlepiej korektor wklepać. Jaki odcień tego kosmetyku do twarzy wybrać? Najlepiej o jeden ton jaśniejszy niż nasza karnacja.

Puder i bronzer

Te kosmetyki do makijażu nakłada się na skórę, na której już jest podkład i korektor. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie tego wszystkiego za pomocą pudru sypkiego lub w kamieniu. Obecnie największą popularnością cieszą się pudry transparentne, które mają co prawda odcień biały, ale nie bielą twarzy, nie przyciemniają ani nie zmieniają koloru podkładu.

Bronzer służy do lekkiego wykonturowania czyli poprawienia proporcji twarzy. Należy to jednak zrobić bardzo umiejętnie. Można go nałożyć na brodę, czoło, czy nos, ale koniecznie trzeba go rozblendować, by wyglądało to naturalnie. Jeżeli nie potrafimy wykonać konturowania, być może warto jedynie kilkoma pociągnięciami pędzla nałożyć bronzer pod kości policzkowe, co wydobędzie je i wyszczupli zarazem twarz. Powyżej można dodać także odrobinę różu.

Kosmetyki do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.