Pomarańczowa skórka to bardzo powszechne zjawisko, szpecące ciała kobiet w dzisiejszych czasach nawet jeśli są one młode, zgrabne i całkiem wysportowane. Nie można się temu jednak dziwić, ponieważ zjawisko to ma bardzo wiele przyczyn, od picia zbyt małej ilości płynów, przez siedzący tryb życia, aż po wszechobecne toksyny. To powoduje, że całkowita likwidacja cellulitu jest bardzo trudnym zadaniem – co oczywiście nie oznacza, że nie warto spróbować. Warto, nawet jeśli uda się tylko częściowo pozbyć brzydkich nierówności na skórze.

Co można zrobić?

Aby likwidacja cellulitu była skuteczna, najkorzystniej będzie wdrożyć wiele czynności jednocześnie. Warto między innymi starać się więcej pić, zdrowo i lekko się odżywiać, uprawiać sport (ujędrnia on ciało) czy unikać noszenia obcisłych ubrań. Najlepsze efekty jednak daje bezpośrednie oddziaływanie na skórę objętą cellulitem, to zaś można osiągnąć na różne sposoby. Świetnie podziała masaż – z wykorzystaniem specjalnych akcesoriów, bańki chińskiej czy choćby polegający na energicznym rozcieraniu i szczypaniu skóry. Pobudza to krążenie krwi i limfy oraz sprzyja równomiernemu rozmieszczeniu tkanek podskórnych. Poza tym warto stosować kemy ujędrniające i antycellulitowe, najlepiej w połączeniu z masażem. Doskonale będzie też zastosować metodę znaną z salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej, czyli body wrapping. Polega ona na owijaniu ciała folią po posmarowaniu go preparatem antycellulitowym, co aktywizuje działanie składników aktywnych ze względu na ciepło.

Zabiegi medycyny estetycznej

Jeszcze skuteczniejsze w walce z cellulitem są specjalistyczne zabiegi, oferowane przez dobre salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. Po wielu z nich można zauważyć pojędrnienie skóry już po jednym zabiegu. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że całkowita likwidacja cellulitu i istotny wzrost jędrności skóry wymagają zastosowania wielu zabiegów, najlepiej w równych odstępach czasu. Wykonuje się więc całe serie, co często generuje spore wydatki, ale jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto. Dobrym wyjściem jest na przykład endermologia Katowice mają zaś wiele godnych polecenia gabinetów, w których można wykonać ten zabieg. Prócz zabiegu takiego jak endermologia Katowice mogą też zaproponować zabiegi laserowe, masaż bańską chińską czy wspomniany body wrapping.