Odrastające włosy na widocznych partiach ciała to wciąż powracający problem wielu ludzi, na który szukają bezskutecznie jakiegoś sposobu. Ponieważ po każdym suwaniu domowymi sposobami włosy odrastają i szpecą na przykład twarz. Problem nabrzmiewa jeszcze bardziej, kiedy włosy są ciemne. Najbardziej efektywnym sposobem na pozbycie się zbędnych włosków jest depilacja.

Dlaczego depilacja jest taka skuteczna?

Światło emitowane przez laser light sheer w wybiórczy sposób oddziałuje na melaninę zawartą we włosach. Selektywnie dobrana fala o długości już od 400 do 1000 nanometrów jest absorbowana przez pigment. Dla pewności działania, dla melaniny stosuje się fale o długości powyżej 700 nm. Pochłaniana przez melaninę dawka energii podnosi temperaturę w mieszku włosowym, niszcząc go od środka. Promieniowanie lasera light sheer nie zmienia tkanek otaczających.

Niestety minusem tej metody jest możliwość usuwania jedynie włosów mocno nasyconych barwnikiem. Włosy blond nie zawierają melaniny, dlatego światło lasera nie jest przez nie przyswajane. Tak samo zresztą rzecz się ma z włosami rudymi i siwymi laser light sheer ich nie usuwa.

Jak działa laser light sheer?

Urządzenie emituje wiązkę światła za pomocą głowicy wyposażonej w sprzężony ze sobą pakiet diod.Laser posiada wbudowany czytnik poziomu melaniny. Dzięki skanerowi potrafi odczytać kolor włosów i zastosować odpowiedniej gęstości strumień energetyczny. Ważny jest też czas trwania impulsu.

Przed zabiegiem

Zanim oddamy się w ręce specjalisty, który laserem light sheer usunie zbędne owłosienie, trzeba się gruntownie przygotować do zabiegu.Na krótko przed depilacją należy usunąć wyrosłe wcześniej włosy. Należy zabieg wykonać nową maszynką, najlepiej krótko przed depilacją. Golimy depilowane miejsca ze szczególną ostrożnością, tak by nie doprowadzić do skaleczeń. Następnie skórę myjemy i suszymy.

Najlepiej na kilka dni wcześniej nie używać kosmetyków na miejsca depilowane.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i niewielki obrzęk, a także punktowo występujące strupki. Wszystkie te objawy znikną po niedługim czasie. Po zabiegu nie można skóry wystawiać na działanie słońca lub lamp w solarium. Unikamy także gorących kąpieli, szczególnie na miejsca depilowane. Nie można przyjmować leków i stosować kosmetyków i środków pielęgnujących, ale zarazem uczulających w kontakcie ze światłem. Nie stosować także leków lub kuracji powodujących głębokie złuszczanie naskórka. Do mycia można stosować bardzo łagodne środki pielęgnujące.