Podobnie jak starannie wypracowany styl w ubiorze, zapach perfum wybieramy według własnych upodobań.

Najczęściej używanymi specyfikami zapachowymi są dezodoranty, antyperspiranty, wody perfumowane lub wody toaletowe. Wykorzystywane bywają z bardzo prostej przyczyny – są niezbyt drogie, a ich zapach jest równie atrakcyjny, jak woń oryginalnych perfum. Wody perfumowane to produkty powstałe z olejków eterycznych, ale w znacznie bardziej rozcieńczonej formie niż perfumy, naniesione na skórę utrzymują się często przez długi okres, lecz w większości przypadków, zapach szybko wietrzeje. Z tego powodu, na wielkie wyjścia warto użyć oryginalnych perfum, gdyż ich aromat gwarantuje długotrwałe utrzymywanie się na skórze, jak i włosach.

Damskie perfumy Puma

Spośród wielu firm produkujących perfumy, istniejących na rynku krajowym, jak i zagranicznych, z pewnością można wyróżnić markę Puma.Damskie perfumy Puma to jedne z tych produktów, które dobrze kojarzą się z samą marką – wszak wszyscy słyszeli o strojach sportowych, szytych z wysokiej jakości materiałów, sygnowanych logo tej firmy. Nie inaczej jest z perfumami tej właśnie marki.

Składniki używane do produkcji perfum

Każde perfumy to specjalna mieszanka rozpuszczalników, którymi najczęściej jest alkohol, olejków zapachowych pozyskiwanych z ziół, kwiatów i innych roślin oraz dodatek naturalnych wydzielin zwierzęcych — obecnie coraz częściej zastępowanych syntetykami o identycznych zapachach — oraz środków homogenizujących, za pomocą których wszystkie wymieszane ze sobą substancje ulegają dokładnemu połączeniu. Dzięki tym specyfikom, dodawanym w odpowiednich proporcjach można uzyskać pożądany i zamierzony zapach.

Dostępne zapachy perfum

Damskie perfumy Puma produkowane są w wielu zapachach – w zależności od bazy olejku użytego do ich komponowania, mogą mieć aromat kwiatowy, owocowy, korzenny lub mieszaninę różnych woni, z jednym szczególnie wybijającym się. Dlatego wybór odpowiednich perfum zależny jest od własnych upodobań, jak również od zapachu skóry, na którą się je aplikuje, bowiem jeden rodzaj aromatu może powodować zupełnie inne odczucia zapachowe, naniesione na skórę różnych osób.

Zapach kwiatów czy luksusu?

Zdecydowanie największy popyt mają perfumy o nutach kwiatowych lub owocowych – są delikatne i kojarzą się z ukwieconą łąką lub sadem owocowym. Wiele z tych zapachów przełamanych jest innym olejkiem, takim jak: nuta korzenna – ten aromat przywodzi na myśl wonności orientu, dodatkiem naturalnych woni lasu – tego typu bukiet zapachowy przywołuje miłe wspomnienia z wycieczek w plener lub przez nieco cięższe wonie – piżmo, lub ambrę, wprowadzające nas w świat luksusu i blichtru.

Każdy zapach perfum jest starannie komponowany, a później testowany przez senselierów. Gotowy produkt pakowany jest do specjalnie zaprojektowanych flakoników i umieszczony w ozdobnych kartonikach.