Zainteresowanie pudrem ryżowym stale rośnie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Należy jednak podkreślić, że wspomniany kosmetyk nie jest nowością w branży kosmetycznej. Już od wielu pokoleń jest stosowany przez Koreanki, które słyną z długowiecznej młodości i urody. Właśnie dlatego warto jest poznać najważniejsze właściwości opisywanego produktu.

Kojące działanie

Wysokojakościowy puder ryżowy bardzo często posiada w swoim składzie naturalne substancje kojące oraz łagodzące podrażnienia. Z tego powodu może być on stosowany również przez tych, którzy posiadają problemy skórne. Faktem jest jednak to, że można spotkać się z opinią, że omawiany kosmetyk zapycha, a tym samym prowadzi do powstania zaskórników.

Efekt zapchania cery jest przede wszystkim wynikiem sztucznego składu kosmetyku. Niestety puder ryżowy z niskiej półki może posiadać w sobie nawet nylon, czy też polipropylen (tworzywo sztuczne). Przed dokonaniem zakupu należy więc dokładnie przeanalizować formułę, tak aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Absorpcja sebum

Puder ryżowy jest często wybierany przez kobiety, które mają problem ze skórą tłustą lub mieszaną. Należy jednak pamiętać, że nie rozwiązuje on źródła problemu, a jedynie tuszuje powstałe mankamenty. Kosmetyk skutecznie absorbuje sebum, dzięki czemu twarz znacznie dłużej prezentuje się estetycznie i świeżo. Jest on rekomendowany szczególnie w przypadku ważnych uroczystości np. wesel, które odbywają się w upalne dni.

Długotrwałe stosowanie pudru ryżowego przez panie posiadające cerę suchą może prowadzić do przesuszenia. W takiej sytuacji często dochodzi do powstawania suchych skórek i łuszczących się obszarów, których nie można przykryć nawet podkładem. Właśnie dlatego osoby sięgające po opisywany kosmetyk powinny pamiętać o dogłębnym nawilżeniu.

Przedłużenie trwałości makijażu

Jeśli twój podkład ściera się z twarzy w ekspresowym tempie, to weź pod uwagę nakładanie pudru ryżowego. Występuje on w białym kolorze, jednak nie oznacza to, że nasza skóra będzie wyglądać niezdrowo. Oczywiście można trafić na kosmetyki “bielące”, a więc lepiej nie podejmować decyzji o zakupie bez sprawdzenia opinii.

Niewielka ilość pudru ryżowego sprawi, że pokład znacznie dłużej zachowa swoją pierwotną formę. Będzie on mniej narażony na oddziaływanie czynników zewnętrznych m.in. słońca, czy też wilgoci.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.