Każdy z nas boryka się z jakimiś dolegliwościami i schorzeniami. Niektóre z nich mają podłoże genetyczne, inne są związane z trybem życia jaki prowadzimy. Można jednak zauważyć, że coraz więcej osób boryka się z problemem niewydolności żylnej – żylakami. Schorzenie to dotyka w największej części dolne kończyny, ale zdarza się, że żylaki pojawiają się też w innych rejonach ciała.

Kompresjoterapia – metoda walki z żylakami

Żylaki to przewlekła niewydolność żył, która może prowadzić do niebezpiecznych zatorów żylnych. Dlatego należy zapobiegać powstawaniu żylaków, a kiedy się już pojawią, należy je od razu zacząć leczyć. Na szczęście nie trzeba od razu iść do szpitala, poprzez kompresjoterapię można poradzić sobie z tym schorzeniem bezinwazyjnie.

Kompresjoterapia polega na uciskaniu żył i tkanek w bardzo mocny sposób. Do tego potrzebne są specjalne opaski uciskowe na żylaki, które można nabyć w sklepie zielarskim i medycznym. Zadaniem tych opasek jest stworzenie stałego, bardzo mocnego ucisku żył i ich okolic. Dzięki opaskom uciskowym na żylaki ustępuje ból związany z tych schorzeniem.

Jaka opaska uciskowa na żylaki jest najlepsza?

Opaska uciskowa może występować w formie pończoch lub podkolanówek. Podkolanówki są stosowane przez kobiety i przez mężczyzn. Inną propozycją są rajstopy uciskowe, one z kolei są przeznaczone dla kobiet, które często zakładają spódnice. Niezależnie od formy opaski uciskowej na żylaki, najważniejszą kwestią jest mocny ucisk. Dlatego muszą one być dopasowane do rozmiaru, tak by w żaden sposób nie były za luźne.

Objawy żylaków

Żylaki są doskonale widoczne gołym okiem, jednak w ich początkowym stadium mogą nie niepokoić. Może się wydawać, że zmiany na nogach są związane z przemęczeniem, z problemami dermatologicznymi. Z pewnością wśród objawów, które powinny każdego zaniepokoić jest uciążliwa bolesność i ciężkość nóg, drętwienie kończyn dolnych, ich mrowienie czy swędzenie. Objawy są łatwo zauważalne, dlatego od razu warto sięgnąć po opaski uciskowe na żylaki, by zapobiec rozszerzaniu się tej dolegliwości. Opaska uciskowa na żylaki jest wygodna w noszeniu, szybko można zapomnieć o jej istnieniu. Dzięki niej można całkowicie pozbyć się żylaków.