OFERTA ZABIEGÓW NA STOPY PRZY WRASTAJĄCYCH PAZNOKCIACH


Rurka protekcyjna


Jedna z metod korekcji wrastających paznokci. Rurka chroni wał paznokciowy przed uciskiem paznokcia zabezpieczając w ten sposób miejsce dla nowo rosnącej płytki paznokciowej. Stosowna jest w przypadku delikatnego wrastania paznokcia gdy nie występują objawy zapalne a dolegliwości są niewielkie.


Klamra plastikowa


Klamra korygująca stosowana w przypadku wrastających paznokci. Jest to cienki pasek z tworzywa sztucznego, który przykleja się na płytkę paznokciową. Przez ścisłe połączenie klamry z paznokciem działa ona elastycznie, odginając brzegi paznokcia ku górze, dzięki czemu zapobiega jego wrastaniu w tkankę miękką. Zmniejsza lub całkowicie znosi ucisk na wał paznokciowy wykształcając tym samym prawidłową krzywiznę paznokcia. Stosowana w przypadku cienkich i łamliwych paznokci.


Klamra trzyczęściowa metalowa


Stosowana w przypadku gdy zawodzą wszystkie inne metody korekty wrośniętych paznokci. Klamra ta podnosi boczne brzegi płytki paznokciowej, powodując zmniejszenie a nawet całkowite zniesienie ucisku na wał paznokciowy. W rezultacie zmniejszają się dolegliwości bólowe i stan zapalny. Pozwala uniknąć interwencji chirurgicznej. Zakłada się ją w przypadku grubych paznokci gdyż siła ciągnięcia jest duża. Jeśli występuje stan zapalny przed założeniem klamry konieczne jest wykonywanie tamponady przez około siedem dni.


Tamponada


Bardzo ważny element korekcji wrastających paznokci. Wykonanie polega na umieszczeniu w wale paznokciowym miękkiego materiału opatrunkowego nasączonego środkiem antyseptycznym lub płynem z antybiotykiem. Opatrunek ten poszerza przestrzeń między płytką paznokciową a wałem. W przypadku obecności stanu zapalnego tamponada wchłania płyn tkankowy, ropę osuszając w ten sposób wał paznokciowy.


Rekonstrukcja płytki paznokciowej


Do odbudowy zniszczonych czy uszkodzonych płytek paznokciowych stosuje się specjalną masę lub światłoutwardzalny żel. Oba preparaty zawierają clotrimazol czyli substancję o działaniu przeciwgrzybicznym, dlatego nadają się również do odbudowy paznokci zniszczonych przez grzybicę. Odbudowana płytka paznokcia wygląda estetycznie a zarazem chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi