Sonoforeza

You are here: / /

Huba brzozowa

Huba brzozowa
Huba brzozowa inaczej czyr pasożytujący na drzewach dąb.olcha.klon,brzoza ma szerokie właściwości lecznicze wykorzystywane w medycynie naturalnej.Najsilniejsze działania ma huba brzozowa szczególnie z drzew które rosną na torfowiskach.

Skład chemiczny huby brzozowej zawiera te same składniki co drzewo na którym rośnie. Żywiąc się pokarmem czerpanym z drzewa ma w swoim składzie garbniki,olejki lotne,myrecytyna, betulinol. sole mineralne i wiele innych nie do końca zbadanych.

Huba osiąga przeciętnie wagę około 2 kg przy sprzyjających warunkach waga może dość do 5 kg.

Wyciągi z Huby brzozowej stosowane są w leczeniu chorób żołądka,wątroby,śledziony,nerek,pęcherza moczowego oraz obrzęków i guzków złośliwych.

Wyciąg z czyra brzozowego wykorzystywany był w ZSRR przez prof.M.Czernoruckij w leczeniu zaawansowanych stadium raka
Leczenie poprawia ogólny stan zdrowia łagodzi przebieg choroby,hamuje również procesy chorobowe i skłonności do przerzutów.

Do leczenia stosuje się odwary z czyra suszonego na świeżym powietrzu którego miele się w młynku na proszek. Najlepsze efekty uzyskujemy z huby rosnącej na zdrowej brzozie którą zbieramy w październiku lub listopadzie.

Występuje w odmianach białej i czarnej jedna i druga ma bardzo skuteczne działanie. Duże znaczenie maja zawarte w niej substancje przeciwwirusowe.

Efekty leczenia w dużej mierze zależą od stopnia zachowania sił żywotnych,obronnych danego organizmu.w połączeniu ze skrzypem polnym wzmocni organizm ,uodporni oraz zapobiega powstawaniu nowych ognisk chorobowych.

Mieszanka ze Skrzypem

1.jedna łyżka białej utartej huby

2.jedna łyżka czarnej utartej huby

3.dwie łyżki ziela skrzypu polnego

4.1,5 l wody

Gotujemy to wszystko razem 10-20 minut ,po czym odstawiamy dosypując po łyżce pokrzywy i nagietka lekarskiego Kuracje tą mieszanka stosujemy przez okres 6 tygodnie po tym czasie przez okres 10 dni pijemy odwar z huby a następnie znowu powracamy do mieszanki. Pamiętaj że cały czas musisz być pod kontrolą lekarza onkologa nie lecz się samemu ,zioła jedynie mogą być dodatkowym sposobem leczenia.

Wyciąg z huby

Na rynku jest dostępny w aptekach ,sklepach zielarskich wyciąg z huby o nazwie Befungin jest to produkt wyprodukowany w Rosji.Zalecany jest w przypadkach choroby nowotworowej przewodu pokarmowego.

Huba brzozowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Grzybica dłoni
Next article
Seler właściwości lecznicze
About the author