Sonoforeza

You are here: / /

Grzybica dłoni

Grzybica dłoni
Grzybica dłoni oraz stóp jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób skóry. Zajmuje jedno z najwyższych miejsc pod względem zachorowalności.

Co piąta osoba jest tak zwanym nosicielem grzybicy dłoni,szczególnie narażone są osoby chorujące na cukrzyce,zaburzenia krążenia, otyłość,anemię. Dotyka również osób które przebywają w ciepłych,wilgotnych pomieszczeniach pracują w rękawicach gumowych, wykonują zawód górnika,murarza, policjanta,oraz osób korzystających z publicznych łaźni, saun, solarium. Zakażeniu sprzyja korzystanie z wspólnych przyborów toaletowych ręczniki,szczotki ,pumeks.Grzybica dłoni atakuje głównie szpary między palcowe,zmiany chorobowe mają postać popękanej zaczerwienionej skóry. Zmacerowany naskórek bardzo łatwo jest oddzielić od skóry nie kiedy występują sączenia , drobne pęcherzyki i świąd.

Oprócz grzybicy dłoni i stóp którą można się zarazić korzystając z ogólnodostępnych natrysków w pracy czy też chodząc w nieodpowiednich ciężkich sznurowanych opinających kostkę butach i butach wykonanych z materiałów syntetycznych (buty sportowe).Występują jeszcze inne rodzaje grzybicy jak :grzybica obrębna pachwin,grzybica woszczynowa,grzybica strzygąca czy grzybica drobnozarodnikowa (najbardziej zaraźliwa.narażonę są na nią dzieci).Każdy rodzaj grzybicy musi być szybko i skutecznie leczony,a przede wszytkim grzybica dłoni aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Z naturalnych kuracji polecana przez zielarzy jest mieszanka
O.A .Klimuszki

1.liść szałwii 50 gr
2.ziele skrzypu 50 gr
3.ziele krwawnika 50 gr
4.korzeń łopianu 50gr
5.ziele tasznika 50 gr
6.ziele rdestu ostrogorzkiego 50 gr
7.koszyczek rumianku pospolitego 50 gr

Wszystkie te zioła mieszamy ,bierzemy łyżkę mieszanki
i zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy na 3 godz.
Pijemy trzy razy dziennie szklankę tego naparu przed
jedzeniem.

Dodatkowo robimy co drugi dzień kąpiel z dodatkiem
mieszanki

1.rozdrobnione siano 500gr
2.otrąb pszennych 500 gr
3.koszyczków arniki 100gr
4.mieszanki Septosan 100gr

Pięć szklanek mieszanki zalewamy trzema litrami wody
i gotujemy 5 minut ,odstawiamy na pół godz odcedzamy i
wlewamy do wanny napełnionej wodą o temperaturze do 40 st C

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w ekstrakt z grejpfruta i rozcieńczonym w oleju smarować dwa razy dziennie zainfekowane przez grzybice miejsca. Można kupić w sklepie zielarskim lub aptece.

Grzybica dłoni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Schorzenia wątroby
Next article
Huba brzozowa
About the author