Sonoforeza

Bezdechy nocne leczenie

Jak leczyć bezdechy nocne?

Bezdech nocny dotyka bardzo dużą ilość osób, zwłaszcza mężczyzn. Objaw jest bardzo niepozorny to po prostu chrapanie. Bezdech jest jednak bardzo groźnym schorzeniem, należy zdecydowanie podjąć leczenie.

Bezdechy nocne leczenie ich powinno rozpocząć się od stwierdzenia, jakie czynniki na nie wpływają. Najpoważniejszym czynnikiem powodującym bezdech nocny jest otyłość. Dlatego tak ważna w walce z bezdechami jest zmiana trybu życia. Ważne jest tutaj przede wszystkim znormalizowanie masy ciała. Powinno się również unikać spania na plecach, zalecane jest unikanie alkoholu, leków nasennych oraz uspakajających. Osoby palące powinny w zdecydowany sposób ograniczyć palenie papierosów.

Czasami jednak wskazane jest zastosowanie bardziej zaawansowanego leczenia. Jednym ze sposobów jest zastosowanie aparatów utrzymujących dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Innym sposobem jest zastosowanie aparatów wewnątrz ustnych. W bardzo ciężkich postaciach choroby powinny być zastosowane leczenie operacyjne.

Bezdechy nocne leczenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Rehabilitacja kręgosłupa Kraków
Next article
Neutrogena opinie
About the author